Dom Pomocy Społecznej “Leśny”

Dom Pomocy Społecznej Leśny

Dom Pomocy Społecznej “Leśny” jest jedynym domem o profilu psychiatrycznym, działającym na terenie m. st. Warszawy. Dom Pomocy Społecznej „Leśny” usytuowany jest na terenie Dzielnicy Bielany- Młociny, otoczony jest Lasem Bielańskim oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym. Ulica Tułowicka jest ślepą uliczką, odchodząca od ulicy Wóycickiego, w pobliżu trasy wylotowej do Gdańska.

Powierzchnia użytkowa Domu wynosi 6.357,25 m 2, natomiast zabudowy 1.614,73 m 2 . Placówka ma charakter parkowo- leśny, utwardzone ścieżki spacerowe, ławki i różnorodną architekturą ogrodową, w tym: amfiteatr, altanki, grill ogrodowy i wielofunkcyjne boisko sportowe, pozwala na aktywny wypoczynek Mieszkańcom na świeżym powietrzu oraz sprzyja imprezom plenerowym. Budynek składa się z pięciu kondygnacji (z przyziemieniem).Brak barier architektonicznych, dźwig osobowy, antypoślizgowe podłogi oraz podjazd dla wózków inwalidzkich, czyni placówkę w pełni dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom składa się z sześciu oddziałów mieszkalnych. W tym dwa damskie, trzy męskie i jeden koedukacyjny ( rehabilitacyjny). Do oddziału rehabilitacyjnego przynależą dwa mieszkania chronione dwu- osobowe. W placówce znajduje się 95 pokoi standardowo wyposażonych, w tym 4 pokoje jedno-osobowe, 77 pokoi 2-osobowych oraz 14 pokoi trzy-osobowych.

W placówce zatrudniony jest lekarz psychiatra, konsultant medyczny, neurolog oraz fizykoterapeuta. Możliwość korzystania z usług medycznych również na zewnątrz. Do podstawowych działań Domu, poza usługami opiekuńczymi i pielęgnacyjnymi, należą: rehabilitacja psychiatryczna, której celem jest aktywizacja, usamodzielnianie i samorealizacja mieszkańca, pomoc w wykonywaniu codziennych czynności i pomoc w załatwianiu spraw osobistych dostosowana do realnych potrzeb i możliwości mieszkańca, pomoc psychologiczna.

Mieszkańcy korzystają ze spacerów, wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych połączonych ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w Warszawie i okolic. Częste są wyjazdy do kin, teatrów, opery, na koncerty estradowe. Podopieczni mogą spędzać czas grając na instrumentach muzycznych, czytając prasę, oglądając telewizję i video, grając w gry planszowe, ping-ponga, korzystając z urządzeń w parku oraz rowerów. Odbywają się zabawy taneczne, zawody, konkursy, ogniska, pikniki, zapraszani są na występy profesjonalni artyści, organizowane są plenery malarskie i wiele innych atrakcji.

Pragnę przypomnieć, iż DPS jest placówką „bezpiecznego pobytu” i rehabilitacji osób z zaburzeniami psychicznymi. I tak jest, że osoby przybywające w placówce odnajdują bezpieczeństwo i pomoc. Dom istnieje od wielu lat i jest na tyle „doświadczony”, że cały personel stara się nadać każdemu dniu spędzonemu wspólnie ciepło, życzliwość i dobroć, a mieszkańcy czują się dzięki temu potrzebni i ważni.

Informacje kontaktowe

Adres
ul.Tułowicka 3, 01-974 Warszawa
Kod pocztowy
01-974

Mapa

Dom Pomocy Społecznej “Leśny” 0 opinii

Napisz opinię

To ogłoszenie nie ma jeszcze opinii

Napisz opinię

Twój adres email nie będzie opublikowany.

Skip to content