Wiadomości dla Seniorów

Najnowsze wiadomośći

Na tej stronie znajdziesz najnowsze informacje o wydarzeniach, trendach i innych ważnych sprawach. Zachęcamy do regularnego sprawdzania tej zakładki, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie!

 • "Ogromny zaszczyt". Andrzej Duda reaguje na słowa Xi Jinpinga
  on 24/06/2024 at 09:46

  - Wierzę, że nasze działania w ramach sprawowania prezydencji w UE będą mogły przyczynić się do budowania naszych wzajemnych relacji. Mam nadzieję, że pan prezydent przyjmie nasze zaproszenie do Polski - powiedział Andrzej Duda w trakcie spotkania z Xi Jinpingiem. - Cieszę się ogromnie, to dla mnie ogromny zaszczyt, że pan przewodniczący ChRL nazywa mnie przyjacielem - dodał Andrzej Duda.

 • Pożar w KWK Jankowice w Rybniku. Ewakuowano górników
  on 24/06/2024 at 09:29

  Pożar w kopalni KWK Ruch Jankowice. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się w poniedziałek po godz. 5:00 na głębokości 700 m pod ziemią. Pracujący na miejscu górnicy zostali ewakuowani. Trwa akcja gaśnicza.

 • Korea Południowa. Wybuch w fabryce akumulatorów. Wiele ofiar
  on 24/06/2024 at 09:07

  Dramatyczne sceny w Korei Południowej. Po wybuchu pożaru w fabryce akumulatorów nie żyje co najmniej 16 osób. Pożar nastąpił po serii eksplozji w magazynie, gdzie przechowywano 35 tys. sztuk akumulatorów.

 • Żona Zbigniewa Ziobry na czele partii? "Jest bardzo twarda"
  on 24/06/2024 at 08:29

  - Przywództwo jest czymś naturalnym, nie da się go zaordynować. Polska prawica potrzebuje wyrazistych osób. Taką osobą jest Patrycja Kotecka-Ziobro - stwierdził w programie Graffiti Janusz Kowalski, sugerując że to właśnie żona Zbigniewa Ziobry powinna zastąpić go w roli lidera Suwerennej Polski.

 • Leszno: Wypadek na S5. Pieszy zginął na miejscu
  on 24/06/2024 at 08:25

  Do tragicznego wypadku na obwodnicy Leszna doszło ok. godziny 2:30 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na drodze ekspresowej S5 potrącony został pieszy, który zginął na miejscu. Okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane.

 • Katowice. Śmigłowiec LPR uziemiony przez imprezę na lotnisku. "Kto na to pozwolił?"
  on 24/06/2024 at 07:37

  Załoga helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pomogła w sobotę pacjentowi i nie mogła wrócić do bazy na lotnisku Katowice-Muchowiec. Trwała tam impreza masowa, a zarządca lotniska zdecydował o zamknięciu przestrzeni powietrznej - również dla lotów ratunkowych - o czym załoga dowiedziała się w trakcie misji. Kto na to pozwolił? - to tylko jeden z krytycznych komentarzy w sieci.

 • NIK składa zawiadomienia do prokuratury. W tle przekop Mierzei Wiślanej
  on 24/06/2024 at 07:25

  Najwyższa Izba Kontroli złożyła dwa zawiadomienia do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa w związku z budową przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Izba podkreśliła, że chodzi o przekroczenie uprawnień oraz wydawanie środków publicznych bez upoważnienia. Według kontrolerów inwestycja była realizowana z naruszeniem zasad rzetelności, legalności, gospodarności i celowości.

 • Izrael może nie odeprzeć ataku Hezbollahu. Analitycy nie mają wątpliwości
  on 24/06/2024 at 06:14

  Zmasowany atak rakietowy Hezbollahu może okazać się zbyt dużym wyzwaniem dla izraelskiej Żelaznej Kopuły. Jak donosi The Guardian, USA i Francja podjęły wysiłki w celu zapobieżenia eskalacji konfliktu pomiędzy Izraelem a libańskimi radykałami, który może doprowadzić do wojny na pełną skalę.

 • Groźny wypadek podczas Euro 2024. Wiadomo, w jakim stanie jest piłkarz
  on 24/06/2024 at 06:13

  Węgierski piłkarz Barnabas Varga trafił do szpitala po tym, jak podczas meczu Euro 2024 zderzył się z bramkarzem Szkocji Angusem Gunnem. Zderzenie wyglądało dramatycznie. W nocy z niedzieli na poniedziałek przekazano nowe informacje o stanie zdrowia zawodnika. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Doznał złamania kości policzkowej i nie pojawi się już na boisku w czasie turnieju.

 • "Na jego miejscu rzuciłbym wszystko i wrócił". Janusz Kowalski o Patryku Jakim
  on 24/06/2024 at 05:23

  - Zabrakło i brakuje mi Zbigniewa Ziobro. Uznałem, że w ramach klubu parlamentarnego PiS będę skuteczniej realizował rzeczy, w które wierzę - mówił o swoim odejściu z Suwerennej Polski Janusz Kowalski. - Ja wolę grać na pozycji napastnika, nie obrońcy - dodał. Jak zaznaczył, na czele Suwerennej Polski powinna stanąć teraz Patrycja Kotecka-Ziobro.

 • Wojna w Izraelu. Netanjahu podał warunki zakończenia konfliktu w Strefie Gazy
  on 24/06/2024 at 04:58

  Benjamin Netanjahu stwierdził, że kończy się intensywna faza walk z Hamasem. Premier Izraela zaznaczył jednak, że wojna zakończy się dopiero wtedy, kiedy islamska grupa przestanie kontrolować Strefę Gazy.

 • USA. Potężna fala upałów. Ekstremalne wartości temperatur
  on 24/06/2024 at 04:10

  Stany Zjednoczone zmagają się z falą upałów. W wielu miejscach w kraju odczuwalna najwyższa temperatura przekracza 41 stopni Celsjusza. Ponad 100 mln mieszkańców otrzymało alerty lub ostrzeżenia z powodu ekstremalnych temperatur. Niezwykle wczesna w tym roku fala gorąca utrzymuje się od kilku dni.

 • Będzie rozłam w Lewicy? Partia Razem wydała jasny komunikat
  on 23/06/2024 at 19:58

  Partia Razem pozostanie we wspólnym klubie z Nową Lewicą, lecz czy tak będzie w przyszłości, zadecydują rozmowy między dwoma partiami - to główny wniosek z komunikatu, jaki formacja wydała po posiedzeniu Rady Krajowej. W dokumencie czytamy też o rozczarowaniu lewicowych wyborców oraz kłopotach w Polsce, z którymi koalicja rządząca nie może sobie poradzić.

 • Tajemnicze zniknięcie po tragicznym wypadku. Leżał kask, motocykla nie było
  on 23/06/2024 at 18:45

  Policjanci wyjaśniający sprawę śmiertelnego wypadku musieli nie tylko ustalić, jak doszło do zdarzenia, ale i co stało się z motocyklem, którym jechała 25-letnia ofiara. Po pojeździe zostało bowiem tylko kilka śladów. Okazało się, że zanim na miejsce dojechali mundurowi, zjawił się tam ktoś jeszcze.

 • Kwota wolna od podatku wyższa w 2025? Ryszard Petru: To nierealne
  on 23/06/2024 at 17:11

  - Podwyższenie kwoty wolnej od podatku od 1 stycznia 2025 jest nierealne. To, na co nas stać, to obniżenie składki zdrowotnej - stwierdził w Gościu Wydarzeń Ryszard Petru. Jak dodał, nie da się zrealizować wszystkich obietnic, a rządzący nie są w stanie w dwóch miejscach obniżać kosztów pracy. Jego zdaniem Polacy dopiero teraz się obudzili, że państwo wydawało za dużo na kwestie socjalne.

 • Sprzedadzą rzadką płytę Beatlesów. Album ma zaskakujący błąd
  on 23/06/2024 at 16:45

  Ktoś się pomylił i podczas produkcji demonstracyjnej serii albumu Beatlesów źle zapisał nazwisko gwiazdy zespołu Paula McCartneya. To niejedyny powód, dlaczego płyta The Beatles wystawiona na aukcję w Anglii może zostać sprzedana nawet za niemal 10 tysięcy funtów. Otóż takich egzemplarzy na świecie jest co najwyżej 250.

 • Ataki terrorystyczne w Rosji. Rośnie bilans ofiar
  on 23/06/2024 at 16:10

  Co najmniej 17 osób, w tym 15 policjantów - to bilans po dwóch atakach terrorystycznych w Rosji. Doszło do nich w Dagestanie - na celowniku zamachowców znalazły się obiekty sakralne oraz komenda policji. Rosyjskie służby przekazały kilka komunikatów o śmierci napastników oraz o zatrzymaniu urzędnika - ojca dwóch zamachowców.

 • Do Polski wkracza fala upałów. Będzie gorąco
  on 23/06/2024 at 15:48

  Meteorolodzy opublikowali prognozę zagrożeń pogodowych na najbliższe cztery dni. Dla części regionów wydano alerty drugiego stopnia. Najpierw czekają nas upały, później burze.

 • Niespodziewany krok księcia Luksemburga. "Rozmawiamy o tym od jakiegoś czasu"
  on 23/06/2024 at 15:21

  Wielki Książę Luksemburga powiadomił, że w październiku awansuje swojego syna w wojskowej hierarchii. Zagraniczne media twierdzą, że formalnie rozpoczyna to proces abdykacji 69-letniego Henryka. Taki krok zaskoczył poddanych. - Rozmawiamy o tym już od jakiegoś czasu - zapewnił premier kraju, dodając, że nadchodzi nowy rozdział dla luksemburskiej monarchii.

 • Wymiana ognia na froncie. Rosja grzmi po celnym trafieniu Ukrainy
  on 23/06/2024 at 14:35

  Rosjanie twierdzą, że Ukraina zaatakowała Sewastopol przy użyciu amerykańskich rakiet ATACMS. W ataku zginęły co najmniej trzy osoby, a 22 zostały ranne. Rosjanie nie pozostali jednak bierni i po raz kolejny zaatakowali Charków. Bomby skierowali w stronę dzielnicy mieszkalnej, a także miejscową szkołę.

 • Andrzej Duda w Chinach. Mówił o przyjaznych relacjach Xi Jinpingiem
  on 23/06/2024 at 14:16

  - Nawiązałem, śmiało mogę powiedzieć, przyjazne relacje z przewodniczącym Xi Jinpingiem - podkreślił Andrzej Duda. Prezydent przebywa w Chinach, gdzie ma się zajmować między innymi promocją polskich produktów. Wymiana handlowa z Pekinem pozostaje wyzwaniem, również na poziomie europejskim.

 • Tomasz Szmydt ma nową pracę. Twierdzi, że jest dziennikarzem
  on 23/06/2024 at 13:48

  Tomasz Szmydt - były sędzia, który zbiegł na Białoruś - zajął się zupełnie innym fachem niż dotychczas. Wciąż aktywny jest w sieci, gdzie zachwala życie na Wschodzie, poza tym odnalazł się w reżimowej agencji Biełta. Przedstawiając się widzom mówi o sobie dziennikarz.

 • "Państwo w Państwie". Zgłosiła zachowanie sąsiadów na policję, teraz sama ma problemy
  on 23/06/2024 at 13:18

  Słyszała głośne awantury zza ściany. Okazało się, że powodem krzyków często jest dziecko. Potem okazało się, że na groźbach się nie kończy. Po dłuższym czasie pani Aleksandra zdecydowała się zgłosić sytuację na policję. Jednak potem prokuratura sprawę umorzyła, argumentując, że zgłoszenie nie wynikało z dobrej woli, a sąsiedzkiego konfliktu. Sprawie przyjrzało się Państwo w Państwie.

 • Włoska wyspa znosi zakaz wjazdu turystów. Sytuacja nadzwyczajna opanowana
  on 23/06/2024 at 12:58

  Capri ponownie otworzyła swoje drzwi dla podróżnych. Decyzję ogłosił burmistrz Polo Falco dodając, że kryzys z wodą na wyspie został zażegnany. Wcześniej władze włoskiej wyspy zdecydowały się na wydanie zakazu, który uniemożliwił turystom wjazd na jej terytorium. Z kolei lokalnym mieszkańcom zaczęto racjonować wodę.

 • Samochód wylądował na ogrodzeniu. Kierowca miał ponad 3 promile
  on 23/06/2024 at 12:31

  36-letni kierowca zakończył szalony rajd na ogrodzeniu prywatnej posesji. Wcześniej auto kilkukrotnie dachowało. Mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, miał już sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 • Masowa mobilizacja rezerwistów. "Największa od 20 lat"
  on 23/06/2024 at 12:07

  Dowódcy brytyjskiej armii planują największą masową mobilizację rezerwistów od 20 lat. - To pierwsze duże ćwiczenie mobilizacyjne, które przeprowadziliśmy od czasu wojny w Iraku - podało źródło w rozmowie z Daily Mail.

 • Michał Probierz zapowiedział ważną zmianę na mecz o honor. Wojciech Szczęsny nie zagra
  on 23/06/2024 at 12:03

  Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu z Francją - taką decyzję podjął Michał Probierz. Selekcjoner zapowiedział to w rozmowie z dziennikarzami po niedzielnym treningu w Hanowerze. Nie wiadomo, kto stanie między słupkami w meczu o honor - Łukasz Skorupski czy Marcin Bułka.

 • Papież modlił się o "mądrość dla rządzących". Wspomniał o negocjacjach pokojowych
  on 23/06/2024 at 11:43

  - Niech Duch Święty oświeca umysły rządzących, zaszczepia w nich mądrość i poczucie odpowiedzialności - nawoływał papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański. Ojciec Święty przypomniał o trwających wojnach i zaznaczył, że jedynym sposobem na ich zakończenie jest kontynuowanie negocjacji. Wspomniał o umęczonej Ukrainie, która bardzo cierpi.

 • Czapla biała wróciła na wolność. Park Narodowy apeluje
  on 23/06/2024 at 11:30

  Czapla biała otrzymała specjalistyczną pomoc i mogła wrócić do naturalnego środowiska. Członkowie Biebrzańskiego Parku Narodowego z ośrodka rehabilitacji wykorzystali ten moment, aby zaapelować do turystów już na początku sezonu wakacyjnego. Słowa skierowali przede wszystkim do rodziców. Chodzi o uświadomienie dzieciom, że nie każde malutkie, biedne zwierzątko potrzebuje ich pomocy.

 • Egipt reaguje po śmierci pielgrzymów. Biura podróży zawieszone
  on 23/06/2024 at 10:56

  Setki osób zmarło podczas pielgrzymki do Mekki z powodu upałów. W związku z tym władze Egiptu zadecydowały o zawieszeniu licencji kilkunastu biurom podróży, które ułatwiały podróż do Arabii Saudyjskiej. Firmy oskarżono m.in. o wystawianie pozwoleń na podróż na podstawie niewłaściwych wiz, niezapewnienie opieki medycznej i odpowiedniego zakwaterowania.

 • Kraj bliski Rosji chce "ożywić gospodarkę". Znalazł sposób na sprzedaż amunicji Ukrainie
  on 23/06/2024 at 09:35

  Serbia przekazała Ukrainie amunicję na łączną kwotę około 800 mln euro - podają media. Sprzedaży dokonano z udziałem państw trzecich. Prezydent Aleksandar Vučić wskazał, że decyzja ta jest ważna z punktu widzenia gospodarki. Sprzedaż nie odbywa się jednak bezpośrednio.

 • "Radości, dumy i wytrwałości". Para prezydencka składa życzenia z okazji Dnia Ojca
  on 23/06/2024 at 09:19

  Para prezydencka złożyła oficjalne życzenia z okazji Dnia Ojca. Składamy Panom serdeczne życzenia radości z rodzinnego życia, dumy z rozwoju i osiągnięć dzieci oraz siły i wytrwałości w wypełnianiu pięknych i trudnych ojcowskich obowiązków - przekazali w liście. Ojciec to nie tylko osoba dbająca o materialny byt rodziny - to przede wszystkim doświadczony przewodnik i nauczyciel - dodali.

 • Avishai Cohen nie wystąpi na polskim festiwalu. Wcześniej zagrał w Moskwie
  on 23/06/2024 at 08:14

  Festiwal Jazz Around odwołał występ izraelskiej formacji Avishai Cohen Trio w Warszawie. Decyzję podjęto po nagłośnieniu informacji, że muzycy wystąpili niedawno na festiwalu w Moskwie.

 • Wielka awaria na lotnisku w Manchesterze. Ruch lotniczy sparaliżowany
  on 23/06/2024 at 07:51

  Pasażerowie podróżujący z lotniska w Manchesterze muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. Wszystkie loty zostały odwołane lub opóźnione na skutek przerwy w dostawie prądu, która dotknęła lotnisko w niedzielę rano. Mimo że zasilanie przywrócono, to utrudnienia mogą potrwać cały dzień.

 • Gorąco w studiu Polsatu. "Chłopcze, puknij się w główkę..."
  on 23/06/2024 at 07:49

  - Chłopcze, puknij się w główkę i zacznij mówić poważnie - powiedział Piotr Zgorzelski do Błażeja Pobożego. W programie Śniadanie Rymanowskiego podczas rozmowy o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej między politykami doszło do spięcia.

 • Krajobraz po nawałnicach. Ponad dwa tysiące interwencji strażaków
  on 23/06/2024 at 07:27

  - Ponad 2000 zgłoszeń, blisko 2200 - powiedział na antenie Polsat News rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP. Strażacy w całej Polsce walczyli ze skutkami nawałnic, które przetoczyły się przez kraj. Najwięcej pracy mieli strażacy w województwach śląskim, podkarpackim i lubelskim. Silny wiatr doprowadził do zniszczeń budynków i wypadków na zbiornikach wodnych.

 • Polka zaatakowana w Rzymie. Media publikują nagranie
  on 23/06/2024 at 06:14

  We włoskich mediach pojawiło się nagranie rannej polskiej turystki. Jak podano, kobieta miała zostać napadnięta w dzielnicy Rzymu San Lorenzo. Napastnik próbował ukraść torebkę.

 • Wystrzelili fajerwerki z jachtu i wywołali pożar. "Jesteśmy oburzeni"
  on 23/06/2024 at 05:31

  Trzynaście osób zostało aresztowanych po pożarze lasu na greckiej wyspie Hydra. Według władz został on wywołany przez fajerwerki wystrzelone z jachtu.

 • Nocny atak na stolicę Ukrainy. "Eksplozje w całym mieście"
  on 23/06/2024 at 05:12

  Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Kijów w nocy z soboty na niedzielę. Ogłoszono alarm powietrzny i zaapelowano o ciszę informacyjną, aby do sieci nie trafiły nagrania działań obrońców Ukrainy. Jak przekazały lokalne władze, w całej stolicy słychać było eksplozje. Tej samej nocy Ukraina miała wystrzelić dziesiątki dronów na teren Rosji - między innymi na Briańsk.

 • Taylor Swift wpłynie na gospodarkę Europy? Eksperci zaniepokojeni trasą artystki
  on 22/06/2024 at 20:46

  Trasa koncertowa Taylor Swift może znacząco wpłynąć na europejską gospodarkę, a przede wszystkim poziom inflacji. Zdaniem ekspertów na Stary Kontynent dotrą setki tysięcy fanów z USA, gotowych wydać duże pieniądze na hotele, noclegi czy pamiątki, co może wywindować ceny do wysokiego poziomu.

 • Jarosław Kaczyński chce referendum o migracji. Padły ostre komentarze
  on 22/06/2024 at 20:02

  - Polacy już raz pokazali, że nie dają się manipulować przedstawicielom PiS-u - w ten sposób Krzysztof Kwiatkowski (PO) odniósł się do zapowiedzi prezesa PiS, który chce przeprowadzić referendum ws. wypowiedzenia paktu migracyjnego. Maciej Konieczny (Razem) natomiast pomysł głosowania za polityczną hucpę. Z kolei Paweł Jabłoński (PiS) chciałby, aby referendum odbyło się jeszcze w tym roku.

 • Nawałnice nad Polską. Strażacy interweniowali ponad 2 tys. razy
  on 22/06/2024 at 19:23

  Straż Pożarna odnotowała w sobotę 2001 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic. To skutki nawałnic, które przeszły nad dużą częścią kraju.

 • Polaków zapytano o zachowania na urlopie. Jedna rzecz im przeszkadza
  on 22/06/2024 at 18:55

  53 proc. ankietowanych jest za karaniem osób, które pojawiają się w negliżu w innych miejscach publicznych niż plaże - wynika z nowego badania. Temat zachowań Polek i Polaków w kurortach wraca z początkiem sezonu wakacyjnego.

 • Andrzej Duda przyleciał do Chin. Uroczyste powitanie na lotnisku
  on 22/06/2024 at 18:25

  Byli wojskowi w odświętnych strojach, dzieci z bukietami kwiatów i przedstawiciele władz. Para prezydencka dotarła w sobotę do Chin na pokładzie rządowego samolotu. Andrzej Duda chce w Państwie Środka porozmawiać z Xi Jinpingiem m.in. o zagrożeniu ze strony Rosji, jak również przekonać Chińczyków, że warto inwestować nad Wisłą.

 • Rosjanie nacierają na Czasiw Jar. Ukraina ściąga kolejne jednostki
  on 22/06/2024 at 17:59

  Na zachód od Bachmutu leży miasto, które po upadku Awdijiwki stało się kolejnym celem zmasowanych rosyjskich ataków. Czasiw Jar znalazł się w krytycznym położeniu. - Wróg nieustannie ostrzeliwuje i próbuje otoczyć miasto - relacjonują służący tam żołnierze. W związku z trudną sytuacją do regionu ściągnięto uhonorowaną ukraińską jednostkę.

 • Przyszedł w samej pieluszce na stację paliw. Ojciec wtedy spał
  on 22/06/2024 at 17:13

  Na jedną z mysłowickich stacji paliw przyszedł 3-letni chłopiec. Okazało się, że pobliżu nie ma jego opiekunów, a dziecko samo wymknęło się z domu. Sprawą zajął się sąd rodzinny.

 • Ulewy nad Szwajcarią. Alpejska wioska odcięta od świata, trzy osoby poszukiwane
  on 22/06/2024 at 16:55

  Trzy osoby zaginęły po tym, jak nad Szwajcarią przeszły obfite ulewy. Jedna z alpejskich wiosek została odcięta od świata. W kantonach Valais i Gryzonia ewakuowano co najmniej 230 osób.

 • Wypadek autokaru w Warszawie. Są ranni
  on 22/06/2024 at 16:23

  Autokar wiozący dzieci i ich opiekunów uderzył w dostawczego busa na moście Siekierkowskim w Warszawie. Ośmioro pasażerów z pierwszego pojazdu jest poszkodowanych. Na miejscu pracują służby, są utrudnienia w ruchu.

 • Alaksandr Łukaszenka zdradził sekret. "Mnie się to śni po nocach"
  on 22/06/2024 at 15:57

  Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka przyznał, że w snach doi krowy, a praca w mleczarskim gospodarstwie jest lepsza niż bycie przywódcą państwa. Takimi przemyśleniami podzielił się podczas wizyty w rolniczym gospodarstwie pod Mińskiem. Pochwalił jego wygląd i uznał, iż Białoruś nie potrzebuje przemysłowych kompleksów z dzwonkami i gwizdkami.

 • Szkwał nad jeziorem Solińskim. Akcja ratunkowa podczas regat
  on 22/06/2024 at 15:29

  Podczas regat na Jeziorze Solińskim (woj. podkarpackie) szkwał przewrócił dziewięć jachtów. Do akcji musieli wkroczyć ratownicy Bieszczadzkiego WOPR. Jednego z uczestników regat ledwo uratowano.

Skip to content