DZIENNY DOM “SENIOR+” Wrocław

obraz_2023-08-19_151803869

Oferta Centrum Dziennego Wspierania Senior+ skierowana jest do osób w wieku 60 lat i powyżej, zamieszkujących Wrocław, które są w okresie życia nieaktywnym zawodowo. W ramach naszych usług, szczególnie troszczymy się o osoby borykające się z różnymi stopniami schorzeń otępiennych.

Program Centrum „Senior+” został stworzony w odpowiedzi na rosnącą ilość seniorów, w tym tych z chorobami otępiennymi. Wielu starszych ludzi żyje w pojedynkę, z ograniczeniami zdrowotnymi i finansowymi, które nie pozwalają im na pełne uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym. Dlatego są narażeni na wykluczenie społeczne. W szczególności dotyczy to osób, które cierpią na schorzenia neurodegeneracyjne, takie jak otępienie (na przykład choroba Alzheimera). W miarę pogarszania się ich stanu zdrowia, wycofują się one stopniowo z aktywności społecznych i życia towarzyskiego. Postępująca choroba sprawia, że stają się one coraz mniej samodzielne, co stanowi wyzwanie zarówno dla nich, jak i ich rodzin. Wczesna interwencja w postaci aktywności społecznych, treningów umysłowych i ćwiczeń fizycznych może opóźnić postęp choroby i umożliwić tym samym starszym osobom zachowanie pewnej samodzielności.

W ramach działalności Centrum Dziennego Wspierania Senior+ skupiamy się na aktywizacji seniorów z problemami otępiennymi i bez nich. Nasza oferta obejmuje:

  • Opiekę socjalną, zapewnianą przez doświadczony personel,
  • Pielęgniarską pomoc medyczną,
  • Wsparcie psychologiczne,
  • Różnorodne zajęcia rekreacyjne, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i budowaniu relacji społecznych,
  • Ćwiczenia rehabilitacyjne i gimnastyczne, w tym elementy kinezyterapii,
  • Specjalnie dostosowane treningi umysłu, zarówno dla osób z problemami otępiennymi, jak i bez nich,
  • Zajęcia artystyczne, takie jak taniec czy twórczość plastyczna, dostosowane do zainteresowań uczestników,
  • Inicjatywy międzypokoleniowe, dyskusje oraz wyjścia do miejsc kulturalnych,
  • Codzienne dwudaniowe posiłki,
  • Spotkania psychoedukacyjne oraz wsparcie dla rodzin osób z problemami otępiennymi.

Wszystkie nasze zajęcia są prowadzone przez doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb uczestników.

Centrum Dziennego Wspierania Senior+ działa w dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00. Nasza siedziba mieści się przy ul. Kazimierza Wielkiego 31-33 we Wrocławiu. To kompleksowo wyremontowany budynek o powierzchni 326 m2, dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności. Wśród dostępnych przestrzeni znajdują się sala spotkań i jadalnia, kawiarenka, pokój telewizyjny, miejsce do odpoczynku, gabinet pielęgniarski, sala do ćwiczeń, kuchnia oraz toalety. Całość otacza teren zielony, który sprzyja relaksowi i odpoczynkowi.

Informacje kontaktowe

Adres
Wrocław, ul. Strzegomska 6
Kod pocztowy
53-611
Telefon

Mapa

DZIENNY DOM “SENIOR+” Wrocław 0 opinii

Napisz opinię

To ogłoszenie nie ma jeszcze opinii

Napisz opinię

Twój adres email nie będzie opublikowany.

Skip to content