Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim

Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim

Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim powstał 1 czerwca 2020 roku na bazie Lokalnego Centrum Wspierająco – Aktywizującego PSONI Koło w Tomaszowie Lubelskim przy ulicy Mickiewicza 1 w Tomaszowie Lubelskim. Jest prowadzony na zlecenie powiatu tomaszowskiego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tomaszowie Lubelskim. Zlokalizowany jest spokojnej części Tomaszowa Lubelskiego w sąsiedztwie lasu, ciszy i zieleni otoczony ogrodem, na którym znajduje się altana, miejsce na ognisko i grill. Idealne miejsce na spędzanie czasu wolnego czy przyjmowanie odwiedzin.

Dom przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną z bazą 30 miejsc w pokojach jedno i dwuosobowych, z których każdy posiada własną łazienkę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zadaniem naszego Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich potrzeb bytowych oraz opiekuńczo – terapeutycznych na poziomie obowiązujących standardów. Zadania z zakresu rehabilitacji społecznej realizujemy poprzez uczestnictwo w terapii zajęciowej, treningach umiejętności samoobsługowych, treningach spędzania czasu wolnego, treningach umiejętności interpersonalnych oraz rehabilitacji medycznej. Rehabilitacja medyczna organizowana jest w gabinetach kinezyterapii, fizjoterapii oraz hydroterapii wyposażonych w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Poprzez powyższe zwiększamy możliwości aktywności zawodowej Naszych mieszkańców oraz umożliwiamy im podjęcie zatrudnienia w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Dla zaspokojenia potrzeb religijnych Dom posiada kaplicę pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, opiekę kapelana.

Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim poprzez funkcjonowanie w Lokalnym Centrum Wspierająco – Aktywizującym współpracuję z placówkami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną tj. Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy i Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy przez co staje się alternatywą dla placówek szkolno - wychowawczych.

Wideo

Informacje kontaktowe

Adres
ul.Mickiewicza 1, 22-600 Tomaszów Lubelski
Kod pocztowy
22-600
Telefon

Mapa

Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim 0 opinii

Napisz opinię

To ogłoszenie nie ma jeszcze opinii

Napisz opinię

Twój adres email nie będzie opublikowany.

Skip to content