Dom pomocy społecznej w Pruszkowie

Dom pomocy społecznej w Pruszkowie

W cichej, urokliwej, willowej części Pruszkowa, przy ulicy Żbikowskiej 40, znajduje się Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek, przeznaczony dla dzieci, młodzieży oraz starszych niepełnosprawnych intelektualnie. Przygotowane są 93 miejsca mieszkalne.

Dom prowadzony jest wg "systemu rodzinkowego" - czyli "na wzór rodziny naturalnej" . Dzięki temu w Domu panuje duch rodzinny nasycony ciepłem i życzliwością. W praktyce funkcjonuje to w nastepujący sposób - w Domu zorganizowano 5 grup /5 rodzinek/, każda z nich jest odrębna: posiada swoich opiekunów, ma swoje pomieszczenia: pokoje sypialne, stołówkę wyposażoną w różnoraki sprzęt, toalety, wspólne pomieszczenia rekreacyjne. Życie w rodzince daje poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia poczucie przynależności, poprzez wzajemną troskę o siebie i pomoc wzmacnia poczucie własnej wartości, buduje pozytywne relacje oraz sprzyja budowaniu trwałych więzi. Właściwa opieka, możliwość samorealizacji /rozwijanie zdolności i talentów/, pielęgnowanie więzi z najbliższymi i przyjaciółmi znakomicie wpływa na komfort codziennego życia.

W Domu przygotowane są pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe, dodatkowo kilka jadalni, sale rekreacyjne, rehabilitacyjne, pracownie terapeutyczne. Dom zapewnia opieke duchową - jest kaplica. Placówka posiada dużą przestrzeń - piękne miejsca rekreacyjne. W DPS zapewniona jest całodobowa opieka medyczna, świadczy się usługi terapeutyczne i rehabilitacyjne oraz edukacyjne. ponadto pensjonariusze regularnie uczestniczą w życiu społecznym poprzez udział w ważnych wydarzeniach lokalnych, organizowane są wycieczki oraz liczne spotkania i imprezy okolicznościowe.

Informacje kontaktowe

Adres
ul.Żbikowska 40, 05-800 Pruszków
Kod pocztowy
05-800

Mapa

Dom pomocy społecznej w Pruszkowie 0 opinii

Napisz opinię

To ogłoszenie nie ma jeszcze opinii

Napisz opinię

Twój adres email nie będzie opublikowany.

Skip to content