Dom Pomocy Społecznej Rokocin

duzy dom
Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie jest jednostką organizacyjną powiatu starogardzkiego. Zlokalizowany w miejscowości Rokocin koło Starogardu Gdańskiego. Dom przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i dysponuje 86 miejscami.

Główny budynek zwany „Dużym Domem” mieści się w XIX wiecznym pałacu, który już po wojnie, w roku 1946 został przeznaczonym na dom opieki. Budynek ma kształt wydłużonego prostokąta z płytkim rytalitem i dobudowaną werandą w północno – wschodnim narożniku. Elewacja pałacu jest o cechach klasycystycznych z zachowanymi licznymi elementami detali architektonicznych. Wewnątrz zachowała się piękna „Złota Sala” ze zdobieniami sufitu oraz wnęką kominkową. Budynek otoczony jest parkiem z drzewostanem liściastym, przez który przepływa rzeka Smela.

Dom Pomocy Społecznej zapewnia całodobową opiekę swoim mieszkańcom świadcząc usługi określone w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23sierpnia2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz.U. z dnia 2018 r., poz. 734).

Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie działa na podstawie ustaw i rozporządzeń oraz na podstawie Statutu oraz Regulaminu organizacyjnego (dokumenty załączono do strony).

Informacje kontaktowe

Adres
Parkowa 4, 83-200 Rokocin
Kod pocztowy
83-200
Telefon

Mapa

Dom Pomocy Społecznej Rokocin 0 opinii

Napisz opinię

To ogłoszenie nie ma jeszcze opinii

Napisz opinię

Twój adres email nie będzie opublikowany.

Skip to content