Jak jest zbudowany smartfon? – kurs dla seniora
W tym kursie omówimy budowę smartfonu, pokażemy z jakich elementów sie składa oraz powiemy do czego poszczególne elementy służą.

Jak jest zbudowany smartfon? – kurs dla seniora
  O kursie

  Witajcie na fascynującej lekcji “Jak jest zbudowany smartfon? – kurs dla seniora”, gdzie krok po kroku poznamy konstrukcję urządzenia. W trakcie tego kursu nie tylko wskażemy, z jakich elementów składa się smartfon, ale również wytłumaczymy, do czego każdy z nich służy.

  Całość tej przygody wiedzy zostanie przedstawiona w sposób prosty, zrozumiały i przyjazny dla seniorów. Przygotujcie się na pełną odkryć lekcję, która pozwoli Wam z bliska zobaczyć, jak funkcjonuje Wasz smartfon i jak maksymalnie korzystać z jego potencjału!

  Ogólnie rzecz biorąc, smartfon to urządzenie mobilne, które ma zazwyczaj kształt prostokąta i jest wykonane z metalu lub plastiku. Z przodu smartfona znajduje się ekran, który jest najważniejszym elementem urządzenia. Z tyłu smartfona znajdują się kamera główna, lampa błyskowa, logo producenta i czujnik odcisku palca.

  Z bocznych krawędzi smartfona znajdują się przycisk zasilania, przyciski głośności, port USB, gniazdo słuchawkowe i mikrofon. Na dolnej krawędzi smartfona znajdują się mikrofon i antena.

  Warto pamiętać, że każdy smartfon może być inaczej zbudowany, natomiast zasady jego funkcjonowania są zasadniczo takie same.

  Skip to content